Darth Vader / Anakin Skywalker


Darth Vader przyszedł na świat jako Anakin Skywalker. Urodził się na nieznanej planecie na terenie Zewnętrznych Rubieży galaktyki. Jego matka była Shmi Skywalker, ojca natomiast nigdy nie poznał, gdyż jak twierdziła jego matka nigdy go nie było.

„Nie było ojca. Nosiłam go, urodziłam, wychowałam. Nie potrafię tego zrozumieć.”

W dość młodym wieku, odbył swoją pierwszą podróż kosmiczną, gdy wraz z matką przeniósł się na pustynna planetę Tatooine. Przez kolejnych kilka lat pracowali tam jako niewolnicy. Ich właścicielem był Watto, handlarz i nałogowy hazardzista, który to jednak traktował swoich niewolników zdecydowanie lepiej niż inny.

Gdy Anakin miał dziewięc lat na Tatooin’ie wylądował statek, na którego pokładzie był mistrz Jedi Qui Gon Jinn wraz ze swym padawanem Obi Wanem-Kenobim i królową planety Naboo Padme Amidal’ą.

Anakin zaprzyjaźnił się z królową oraz z mistrzem Jedi, oferując im pomoc. Podczas gościny Qui-Gon Jinn opowiedział Anakin’owi, ze jego misją jest eskortowanie królowej Padme na Coruscant, stolicy Republiki Galaktycznej. Przyznał również, że nie przybył na jego rodzinna planetę, aby uwalniać niewolników, poszukują wyłącznie części, które pozwolą naprawić napęd ich statku.

Anakin wiedząc, iż mistrz posiada jedynie nic nie znaczącą na terytorium Zewnętrznych Rubieży walutę Republiki zaoferował mu pomoc w zdobyciu części. Plan Anakina zakładał, że mistrz Jedi powiedziałby Watto, iż ścigacz, który Anakin zbudował nalezy do Qui-Gon’a i ten chce, aby Anakin wystartował w nim w corocznych wyścigach ścigaczy Boonta Eve Clasic. Po wygranej Anakin oddałby wygraną Jedi, aby ten mógł nabyć potrzebne części. Rycerz postawił na Anakina w zakładzie z Watto. Ceną zakładu, były części i nagroda z wygranej. Później Qui-Gon podbił zakład o samego Anakina i w przypadku wygranej mistrza Jedi uzyskałby on potrzebne części oraz wolność chłopca.

Podczas pobytu w domu Anakina Qui-Gon Jinn odkrył w nim niezwykły potencjał Mocy. Wraz z Obi-Wanem zbadali krew Anakina. Okazało się że stężenie midichlorianów, mikroskopijnych form życia pozwalających na kontakt istot żywych z Mocą, we krwii chłopca przewyższa wszelkie normy. Ich ilość we krwi Anakina przewyższa nawet tę zaobserwowana u mistrza Yodę, który uznawany był za najpotężniejszego z Rycerzy Jedi w historii Zakonu. Qui-Gon Jinn wierząc, że Anakin jest Wybrańcem z przepowiedni Jedi, podjął decyzję, że zabierze go ze sobą na Coruscant. Ostatecznie Anakin wygrał wyścig Boonta i wyruszył wraz z Jedi i królową Naboo do stolicy Republiki.