Wonder Woman

Czy wiesz, że Wonder Woman jest pierwszą kobietą superbohaterką, która zyskała popularność. Diana Prince, bo tak nazywa się Wonder Woman w cywilu, pierwszy raz trafiła w ręce czytelników w roku 1941. Została stworzona jako „damska wersja” Superman’a co ją to jedną z najpotężniejszych postaci w uniwersum DC Comics.

Pochodzi z wyspy o nazwie Themysicra, którą zamieszkiwało tajemnicze plemię Amazonek. Wonder Woman została ulepiona z gliny, a w życie tchnął w nią sam Zeus. Gdy była jeszcze małym dzieckiem, jej matkę odwiedza Atena, która obdarowuję młodą Dianę mądrością, Hermes, od którego dostała w darze szybkość, Afrodyta obdarzyła dziewczynkę urodą, Herkules natomiast siłą.

Gdy dorosła księżniczka Diana wygrała igrzyska zorganizowane przez swoją matkę, w nagrodę zaś miała pomóc rozbitemu pilotowi, Steve’owi Trevorowi, wrócić do Stanów Zjednoczonych. Diana zakochała się w nim, dołączyła do armii Stanów Zjednoczonych i została pielęgniarką. Jej głównym przeciwnikiem byli naziści pod dowództwem Pauli von Gunthera. Po zakończeniu wojny stała się jedna z czołowych postaci Ligi Sprawiedliwości, odpowiedników Avengers z uniwersum Marvel’a.

Aktualnie Wonder Woman możesz spotkać w Republice Bohaterów, jeśli potrzebujesz jej pomocy, na pewno Ci jej udzieli.